از یک جای ساده شروع کن و ذره ذره کارَت را گسترش بده

از یک جای ساده شروع کن و ذره ذره کارَت را گسترش بده

از یک جای ساده شروع کن و ذره ذره کارَت را گسترش بده. هر قدم که برمی‌داری کارت کامل‌تر می‌شود. لازم نیست که در نقطه‌ی آغاز همه چیز کامل و بی‌عیب و نقص باشد.

کافیست از هر جایی که هستی روزی یک قدم رو به جلو برداری تا در آینده‌ی نزدیک موفقیت‌های بیشتر و بیشتری به دست بیاوری.

این مثال را برای یک فرد بزنید. بگویید که آیا یک ساختمان شیک و زیبا به طور دفعی و در طی یکی دو مرحله‌ی سریع پشت سر هم ساخته شده است یا اینکه آن را در طی چندین مرحله مجزا و با صرف وقت زیاد ساخته‌اند؟

این مثال را همه درک می‌کنند و خیلی راحت جواب درست را می‌دهند. همه‌ی ما افرادی را دیده‌ایم که حاضرند در یک خانه نیمه‌ساز سکونت خود را شروع کنند و بعد به مرور آن را تکمیل کنند.

مثلاً اینکه نمای بیرونی خانه کار نشده است، یا اینکه بعضی از اتاق‌ها گچ نشده است و یا اینکه داخل حیاط موزاییک نشده است از نظر خیلی از ما هیچ ایرادی ندارد. اینها مانع این نیست که در خانه خودمان زندگی را شروع کنیم و از مستأجری راحت شویم.

از یک جای ساده شروع کن و ذره ذره کارَت را گسترش بده

اما در جایی که قرار است کاری را شروع کنیم، همه این تدبیرها به طور ناگهانی دود می‌شود و یک پرفکشنیسم کشنده و متوقف‌کننده جای آن را می‌گیرد.

این کار می‌تواند یک کار به معنای کلاسیک آن باشد، یعنی راه‌اندازی یک واحد تولیدی، یا تجاری در جایی از بازار. یا می‌تواند یک کسب و کار اینترنتی باشد که باید با راه‌اندازی یک وب‌سایت شروع شود.

فرقی نمی‌کند که با کدام نوع کار طرفیم. در هر صورت باید از یک جای ساده شروع کنیم و پیش برویم. هر چه بیشتر و بیشتر روی اصل کار متمرکز شویم بیشتر به نتیجه‌ی دلخواه نزدیک می‌شویم. هر چه روی نمای بیرونی ساختمان متمرکز شویم از صفا و صمیمیتی که می‌توانیم داخل خانه با همسر و بچه‌های خود داشته باشیم غافل می‌شویم.

هر چند که این اصل برای موفقیت در یک کسب و کار اینترنتی بیشتر به کار می‌آید اما در هر کاری، و حتی فعالیت‌های غیراقتصادی هم، می‌توان از آن سود جست.

مهم این است که اکنون در خانه‌ی خودمان ساکن هستیم. بقیه‌ی مسائل بعداً درست می‌شود. پس: از یک جای ساده شروع کن و ذره ذره کارَت را گسترش بده


در همین زمینه:


Photo: Technology vector created by macrovector – www.freepik.com

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

2 thoughts on “از یک جای ساده شروع کن و ذره ذره کارَت را گسترش بده

  1. Pingback: سادگی نهایت کمال است | اسماعیل اصلانی دیرانلو

  2. Pingback: ساده سخت است | اسماعیل اصلانی دیرانلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *